SikaMur®-InjectoCream-100

Sanácia vlhkého muriva pomocou injektážneho krému SikaMur®-InjectoCream-100

Vlhké murivo je nepríjemným javom a pozná ho takmer každý majiteľ rodinného domu. Príčin býva niekoľko, od celkom chýbajúcej izolácie cez izoláciu porušenú, jej chybný návrh a prevedenie až po jej vysoký vek. Existuje niekoľko možných riešení dostatočnej izolácie v danom objekte, obyčajne sú však spojené s náročnou a drahou aplikáciou.

 

Medzi ľahké a účinné postupy patrí injektáž vlhkého muriva pomocou silanovej emulzie SikaMur®-InjectoCream-100, ktorú zvládne každý. Tento materiál sa vyznačuje veľmi vysokým podielom aktívnych častíc a dokonalou schopnosťou prepenetrovať až do špáry v murive, kde vytvorí nepriepustnú bariéru. Tým je umožnené murivu nad rovinou aplikácie dokonale vyschnúť a navrátiť pohodlie domova.

 

 

Medzi vhodné typy muriva pre aplikáciu patrí:

 

 

  • murivo z tehál plných alebo dutých
  • kamenné alebo zmiešané murivo
  • duté alebo suťou plnené murivo

Aplikácia emulzie SikaMur®-InjectoCream-100

Celá aplikácia je veľmi jednoduchá a vystačíte si s bežným dostupným náradím. Postup je možné zhrnúť do nasledujúcich krokov:

 

  • K určeniu spotreby emulzie potrebujete vedieť hrúbku zasiahnutého muriva a dĺžku steny, kde budete izoláciu aplikovať. Pomocou jednoduchej tabulky alebo výpočtom zo vzorca určíte potrebné množstvo materiálu.
  • Príprava miesta aplikácie pozostáva v určení špáry v murive, do ktorej budeme emulziu aplikovať. Doporučujeme odstraniť vlhkú a zasolenú omietku v celej zasiahnutej ploche s presahom rovnajúcim sa dvom hrúbkam muriva.

  

  

Do špáry v murive vyvŕtajte vodorovným smerom otvory o priemere 12 mm v osovej vzdialenosti do 120 mm. Hĺbka otvoru musí byť o cca 30 mm kratšia ako je hrúbka muriva. Vyvŕtané otvory vyčistite pomocou pumpičky či stlačeného vzduchu.

  

  

Vložte 600 ml monoporciu (1 balenie) do trubkovitej pištole, koniec prepichnite u hornej uzatváracej spony. Na pištol našróbujte koncovku s aplikačným nástavcom s trubičkou.

  

  

Aplikačnú trubičku vsuňťe až na dno otvoru a dôkladne ho vyplňťe cca 10 mm pod okraj otvoru. Takto vyplňujte jeden otvor za druhým.

Hlavnou prednosťou injektážnej emulzie SikaMur®-InjectoCream-100 je:

  • vysoká účinnosť vďaka 80 % aktívnej zložky
  • rovnomerné dávkovanie, jednoduchá kalkulácia spotreby
  • jednoduchá ručná aplikácia pomocou trubkovitej pištole a nástavca
  • materiál na vodnej báze, bez rozpúšťadiel, je ekologický
  • náradie sa dá ľahko čistiť vodou

 

   

Opatrenia po aplikácii injektážnej emulzie SikaMur®-InjectoCream-100

 

Následne doporučujeme opatriť ošetrené murivo novou sanačnou omietkou SikaMur® a počkať až z muriva nad aplikáciou sa stratí vlhkosť. Rýchlosť schnutia je závislá na niekoľkých faktoroch (ročné obdobie, teplota, vetranie, typ muriva a pod.), všeobecne sa ale dá povedať, že za mesiac vyschne 25 mm hrúbky muriva. Vovnútri budovy je vhodné ošetriť oblast pod rovinou vyplnenej špáry pomocou vode nepriepustnej stierky na cementovej báze, napr. SikaTop® Seal-107. Z vonkajšej strany je vhodné sanačnú omietku ošetriť hydrofóbnym prípravkom, ktorý umožní odparovanie vlhkosti a zabráni ďalšiemu vlhnutiu muriva, napr. Sikagard®-703 W.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info