ThermoUM

Termoizolačné omietky novej generácie

Termoizolačné omietky novej generácie

 

Izolačná omietka - hrubá fasáda


Termoizolácia je pojem, ktorý v súčasnej dobe zaujíma stále väčší počet majiteľov rodinných domov a bytových jednotiek. Dôvod je prostý. Pri rastúcich cenách energií je termoizolácia domov výhodnou investíciou, ktorá výrazným spôsobom zľavní náklady na teplo a naviac znamená zhodnotenie domu či bytovej jednotky pri prípadnom predaji nehnuteľnosti.



Na trhu už existuje celá rada možností, ako zlepšiť tepelnú izoláciu domov. Medzi najrozšírenejšie varianty patrí zateplovanie penovým polystyrénom alebo minerálnou vlnou. Novinkou na trhu sú zmesi novej generácie českej spoločnosti Satsys Technology a.s. ktorá predstavuje radu termo-izolačných omietok ThermoUm.



Jedná sa o moderné multifunkčné výrobky, ktoré boli vyvinuté na základe najnovších princípov v obore stavebnej tepelnej fyziky. Zmesi sú určené k realizácii vonkajších a vnútorných omietok s výbornými tepelno izolačnými vlastnostiami, ktoré v súčasnosti nemajú na trhu priameho konkurenta.



Vďaka svojím výnimočným hydrofóbnym a paropriepustným vlastnostiam napomáhajú omietky ThermoUm odstrániť vlhkosť, čím zabránia vzniku pliesní na povrchu stien i vnútri konštrukcie a vytvára zdravé a bezpečné prostredie v obytných priestoroch. Prírodná štruktúra materiálu "ThermoUm" zaisťuje veľmi kvalitnú zvukovú izoláciu a aktívne napomáha k vytvoreniu akustického prostredia v priestore zabráňujúce ozvenám.



Ak porovnáme materiály rady ThermoUm s bežnými stavebnými izolantmi, zistíme, že rada "ThermoUm je pevnejšia, trvanlivejšia, viac odolná proti mrazu, univerzálnejšia, viac odpudzuje vodu, ekologickejšia a odolnejšia voči mechanickému poškodeniu a vzniku trhlín. Materiál neobsahuje karcinogénne látky a má certifikáty "The Green Organisation", "Blue Angel".

     

 

   

ČASTÉ OTÁZKY K TERMOSANAČNÝM A ZATEPLOVACÍM OMIETKAM

 

Čo získam materiálom TermoUm oproti polystyrénu?



• Nižšie náklady na realizáciu, čo vyplýva z cien materiálu a podstatne kratšieho času na realizáciu fasády (úspora na ľudskej práci, technike, lešenia atď.). Rodinný domček bežnej veľkosti a členitosti fasády trvá cca 6-8 pracovných dní..
• ekologický kabát pre váš dom odolný poveternostnému, biologickému i mechanickému poškodeniu, s dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou
• zateplenie bez tepelných mostov a strát
• zachováte Vašemu domu vzdušnosť, odbúrate vlhkosť muriva a zamedzíte vzniku bakteriálnych pliesní v dome
• u novostavieb môžete správnou voľbou murovacieho materiálu v kombinácii s fasádou a vnútornou termo omietkou ušetriť na hrúbke muriva, čím odľahčíte stavebnú konštrukciu a znížite náklady stavby

 

Je možné zateplenie fasády panelového domu omietkou ThermoUM ?



• Pokiaľ ide o zateplovanie panelových domov, nejde paušálne určiť hrúbku izolačnej vrstvy. Jednotlivé panelové systémy majú rôzny tepelný odpor R a tak je treba počítať a navrhovať každý systém individuálne. > Obecne môžme povedať, že napr. pokiaľ máte spočítané, že je treba izolovať polystyrénom 100 mm, je treba použiť vrstvu omietky 170 mm.
• Omietkový systém je teda drahší, i keď má výhodu, že je bez špárový a má mnoho dlhšiu životnosť ako kontaktný zateplovací systémy.
• Pokiaľ ide o nátery povrchu omietky, sú vhodné predovšetkým vzdušné farby, silikátové nebo silikonové. Pri použití našich omietok na panelové domy, ktoré väčšinou nemajú problém s vlhkosťou, sa stráca hlavná výhoda našich omietok, teda ten fakt, že sú schopné odvádzať vlhkosť zo stavebnej konštrukcie a tak znižovať ich vlhkosť a zlepšovať tepelne technické vlastnosti muriva.

 

Dosiahnem použitím omietky ThermoUm finálnej povrchovej úpravy fasády, alebo na ňu musím ešte nanášať ešte nejakú ďalšiu vrstvu ?



• Fasádna omietka ThermoUm se pri doporučenej vrstve 2,5 cm nanáša do omietníkov naraz a jej povrchová finálna úprava je len na rozhodnutie stavebníka.
• Rôznymi typmi hladítok je možné štruktúru omietky a jej zrna ako zvýrazniť, tak i zjemniť do potrebnej pohľadovej zrnitosti.
• Pokiaľ investor požaduje jemnú alebo veľmi jemnú povrchovú úpravu, tak je možné použiť cca 2 mm vrstvu zo štukových omietok ThermoFace alebo ThermoIn.
• Omietková zmes Thermoum sa dodáva iba biela, prefarbené omietky sa nevyrábajú.
• Pri nafarbení fasády doporučenými farbami rovnako tiež dôjde k určitému zníženie povrchovej zrnitosti a zjemnení vzhľadu fasády.

 

Musím pred použitím omietky ThermoUm odstrániť najprv starú brizolitovú omietku až na podklad ?



• Určite nemusíte. Stačí, keď odstránite omietku len z tých miest, kde sú už oduté miesta a omietka nedrží na podklade a odpadáva.
• Pokiaľ by na takto osekanom mieste vznikla veľká nerovnosť oproti vedľajšej pôvodnej fasáde, môžete toto miesto vyrovnať hrubšou jadrovou omietkou.
• Pôvodnú brizolitovú omietku stačí len omiesť, očistiť tlakovou vodou a môžete do omietníkov začať s nanášaním ThermoUmu.
• Náš materiál sa s brizolitom perfektne prepojí vďaka svojím vlastnostiam lepidla. Presiakne celou brizolitovou fasádou a celú ju dôkladne spevní.
• Vy ušetríte nie len kopec času a práce s odstránením pôvodnej fasády, ale i náklady spojené s odvozom stavebnej sute.

 

Čo si mám predstaviť pod pojmom, že váš materiál funguje ako pršiplášť ? Chráni stavbu rovnakým spôsobom ?



• Keď si pustíte video s názvom „Vodeodolnosť“, tak sa presvedčíte ,že ThermoUm je materiál, ktorý má veľmi vysokú odolnosť proti vlhkosti, teda že voda v testu naliata do misky vybrúseného zo samotného materiálu v tejto miske zostane a nevsiakne ani do materiálu, ani neprenikne špárou v materiálu. (2 kusy sú spojené iba gumičkou )
• Súčasne má materiál maximálnu schopnosť prepúšťať vzduch von, ale zadržať prienik vody a vlhka dovnútra, čím je jedinečný. Presvedčte sa a pozrite sa na test so vzduchovou vývevou, keď pod materiálom je vzduch a zhora je materiál zaliaty vodou.
• V praxi to znamená, že vaša stena opatrená vrstvou tepelno-izolačnej malty ThermoUm odolá akýmkoľvek nárazovým vplyvom dažďa, topiaceho sa snehu a závejom a pod.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie