Omietky ThermoUM Xtra

Vonkajšie tepelnoizolačné omietky thermoum ® Xtra zrnitosť 0-2 mm


Tepelnoizolačné omietky radu thermoum ® Xtra sú veľmi vhodné pre omietanie tehlových, pórobetónových, betónových a ďalších druhov podkladov, vrátane zmiešaného muriva a podkladov, ktoré majú zložitý tvar. Vďaka svojej nízkej objemovej hmotnosti a nízkemu modulu pružnosti dovedie omietka eliminovať objemové zmeny podkladu, a tak nevznikajú v omietke trhliny. Zrnitosť tejto omietky je do 2 mm.


Nová generácia tepelnoizolačných omietok thermoum ® Xtra je asi 4x ľahšia v porovnaní s bežnými omietkami a vďaka vynikajúcej hodnote súčiniteľa tepelnej vodivosti sa radí medzi mimoriadne tepelnoizolačné omietky. Je hydrofobizovaná, preto dlhodobo chráni fasádu stavebného objektu pred poveternostnými vplyvmi. Navyše je difúzne otvorená, umožňuje murive "dýchať", a tak zbavuje stavbu nadmernej vlhkosti. Možno ju teda aplikovať aj na objekty s vlhkostnými problémy, kde je zateplenie polystyrénom nevhodné!


Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu a vysokej alkalite prakticky znemožňuje rast plesní, rias a iných mikroorganizmov na povrchu omietky a prispieva tak k zdravému prostredie pre život obyvateľov.


Omietku thermoum ® Xtra možno aplikovať aj v interiéroch budov, kde sa prejavuje efekt zvýšenia pocitovej teploty, tzv teplá stena. Ako v interiéri, tak v exteriéri je možné povrch upraviť štukovou omietkou (najlepšie štukou ThermoIn), ktorá má podobné zloženie a vytvára hladký povrch.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info